Prepared new concepts for the new 9 Guilds! We need a team, support and advice from everyone!

Hey!
I thought about it for a long time and now I am ready to share it. Prepared new concepts for the new 9 Guilds!

These Guilds, I believe, can be very helpful in promoting the NEAR blockchain and the community. This will create conditions for a new growth in the number of users. It can also bring newness to the ecosystem and create more new products. We need a team, support and advice from everyone!
Updates and details for each new Guild are coming soon.

Thank you for attention! I wish you good health and the Grace of God!

Вітання!
Я довго обмірковував і тепер готовий поділитися цим. Приготував нові концепції 9 нових Гільдій! Ці Гільдії, як я вважаю, можуть дуже сильно допомогти в просуванні блокчейну та спільноти. Це дозволить створити умови для нового зростання кількості користувачів. Також це може привнести новизну в екосистему та створити більше нових продуктів. Потрібна команда, підтримка та поради всіх!
Оновлення та подробиці щодо кожної нової Гільдії – скоро.
Дякую за увагу! Бажаю міцного здоров’я та Благодаті Бога!

Привет!
Я долго обдумывал и теперь готов поделиться этим. Приготовил новые концепции новых 9 Гильдий! Эти Гильдии, как я считаю, могут очень сильно помочь в продвижении блокчейна и сообщества NEAR. Это позволит создать условия для нового роста числа пользователей. Также это может привнести новизну в экосистему и создать больше новых проуктов. Нужна команда, поддержка и советы всех!
Обновления и подробности по каждой новой Гильдии - скоро.
Благодарю за внимание! Желаю крепкого здоровья и Благодати Бога!

Sincerely, Den (from @CryptoIsMyMoney)

UPD.
23.11.2021
Guild #1
Guild of Real Business and Assets

1 Like

Looking forward to hearing more on this one :tada:

1 Like

Hi @CryptoIsMyMoney ,

I’d love to hear more about these 9 guilds and see how we can support you. Feel free contact @Jessica , @jcatnear or myself whenever you have these fleshed out and want to chat next steps.

1 Like

Thanks, David! Soon!
Дякую, Девід! Вже скоро!

1 Like

Thanks, Shreyas! Ok!
Дякую! Добре!

UPD.
23.11.2021
Guild #1
Guild of Real Business and Assets

1 Like

Hello!!!

UPD.
23.11.2021
Guild #1
Guild of Real Business and Assets